Özyer'e Bakış

Özyer Grup 1948 yılında Fethiye’de açılan tekstil ve kuyum mağazası ile kuruldu. Kurucusu Ömer ÖZYER olan grubun merkezi halen Fethiye’de bulunmaktadır. Özyer Grup kurulduğu günden bu yana, kuyum, turizm, inşaat, emlak, basın, medya ve son olarak da enerji sektörlerinde yatırımlar yapmıştır ve yapmaya devam etmektedir.

Kendisi için ilk öncelik olan müşteri güveni ve memnuniyetinin sağlanması doğrultusunda çalışan ve sağlam adımlar atmaya devam eden Özyer Grup, hizmet verdiği tüm sektörlerde en yüksek kaliteyi hedeflemektedir.

Yönetim Kurulumuz

Özyer Grup’un kuruluşu adına ilk adım 1948 yılında Ömer ÖZYER tarafından açılmış olan, tekstil ve kuyum satışı yapılan mağazadır. Özyer Grup kurucusu Ömer ÖZYER, oğulları Hasan ÖZYER, Süleyman ÖZYER ve Faruk ÖZYER ile beraber, bugün birçok sektörde hizmet veren bu şirketler grubunun temellerini atmıştır.
Bugün muazzam bir büyüklüğe ulaşan ve yeni yatırımlarla büyümeye devam eden Özyer Grup, Hasan ÖZYER, Süleyman ÖZYER ve Faruk ÖZYER’den oluşan bir yönetim kurulu tarafından yönetilmektedir.


1948

İlk Mağaza

Ömer ÖZYER 1935 yılında Fethiye bölgesinde doğdu. Babasının ismi Hasan Hüseyin’di. Gençlik yıllarında, çevre köyleri dolaşarak “çerçilik” ismi verilen işi yapan babasına yardım etti. Sağladıkları tekstil ve giyim ürünlerini çiftçilerin hasatları ile takas ediyorlardı. Şehre döndüklerinde ise ellerindeki ürünleri büyük tüccarlara satarak, bir dahaki sefer için yeni tekstil ürünleri alıyorlardı. Bu yolculuklar boyunca Ömer ÖZYER taşra ve köy halkının alışkanlıkları ve ticaret anlayışı ile ilgili birçok tecrübe edindi. En önem verilmesi gereken şeyin güven olduğunu, köyde yaşayan sade halkın, satıcılar tarafından sıklıkla kandırıldığını, söz verilen ürünlerin getirilmediğini, düşük kaliteli ürünlerin satıldığını gördü. Ömer ÖZYER babasının temelini attığı güven olgusunu devam ettirmek ve hedef büyütmek üzere 1948 yılında, hazır giyim üzerinde olan ilk mağazasını Fethiye’de açtı. Mağazada düğün kıyafetleri ve günlük kıyafetler satılmaktaydı. Taşra ve köylerde, Hasan Hüseyin ve Ömer ÖZYER’i tanıyan ve onlara güvenen insanlar, bir düğün söz konusu olduğunda, şehre gelip onların mağazasını ziyaret ediyor, alışveriş yapıyorlardı.

1948+

Güven - Deneyim - Tecrübe

Türk düğünlerinde altının önemli bir yeri olmasından dolayı, müşteriler bir süre sonra, bu güvendikleri tüccarları, altın satışı için de teşvik etmeye başladılar. Bir süre sonra iş büyümüş, gelenler mağazaya girebilmek için kuyruklar oluşturur olmuştu. Kimi zaman müşteriler, birikimlerini Ömer ÖZYER’e teslim edip, ileri bir tarihte düğünleri olacağını söylüyor, o zamana kadar paralarını kendisine emanet ediyorlardı.
Ömer ÖZYER evlendikten sonra doğan 3 çocuğu, Hasan ÖZYER (1960), Süleyman ÖZYER (1963) ve Faruk ÖZYER (1966), küçük yaşlardan itibaren mağazada çalışarak tecrübe kazandılar. Hasan ÖZYER Ankara’da elektrik mühendisliği eğitimini tamamladıktan sonra Fethiye’ye döndü ve turizmin başladığını, otellerin inşa edildiğini, dedesi ve babasının yerleştiği bölgede yayıldığını gördü. Hasan ÖZYER inşaat endüstrisini seçti ve yıllar içerisinde ailenin yatırım yaptığı araziler kullanılmaya başlandı. Süleyman ÖZYER Fethiye’de öğrenim gördü ve bu sırada sürekli babasına yardımcı oldu. Bir süre sonra, işin sürekli büyümesi ve ilerlemesi sonucunda, giyim ve kuyum mağazalarının ayrılmasına karar verdiler. Turizmin gelişmesi ile birlikte kuyum mağazasına yabancı kökenli müşteriler gelmeye başladı ancak yerli müşterilere yönelik tasarımlar yabancı müşterilerin istediği tasarımlardan çok farklıydı. Faruk ÖZYER abisinden farklı bir yol izleyerek Anadolu Üniversitesi’nde ekonomi okudu. Mağazada çalışmaya başladığı ilk günlerden beri, Faruk ÖZYER işletmenin muhasebe işleri ile ilgileniyordu. Kendisi şu anda da grubun finans işlerini yönetmektedir.

1980+

Yatırım

Özyer Grup; 80’lerde, ekonomik gelişme ile beraber, yatırımlarına petrol istasyonları, finans, basın, medya ve inşaat alanlarında devam etmiştir.

1990

İlk Kuyum Mağazası

Özyer Grup turizmin bölgedeki gelişimini fark etmiş ve 1990 yılında yabancı müşterilere özel, ilk kuyum mağazasını açmıştır.

1990+

Turizm

Telmessos Gold Center, Marmaris Gold Center, Bodrum Gold Center kurulmuştur. 1990 yılında, grubun ilk oteli olan Asena Village (şimdiki adı ile Liberty Hotels Hisarönü) ve 2 yıl sonra Asena Beach (Liberty Hotels Ölüdeniz) açılmıştır.

2003

Gayrimenkul

2003 yılında, Özyer Grup yabancı müşteriler için Fethiye, Kalkan, Bodrum ve Kuşadası’nda gayrimenkul yapım ve satımına başlamıştır.

2005

Turizmde Büyüme

2005 yılında, birisi Lara Beach Hotel (Liberty Hotels Lara) ismi ile Antalya bölgesinde, diğer ikisi ise Sarıgerme bölgesinde olmak üzere (şu an Suntopia Tropical ve Suntopia Palace ismi ile hizmet vermektedirler) 5 yıldızlı üç tatil köyü açılmıştır.

2018+

Enerji Sektörü

Özyer Grup, son yıllarda enerji sektöründe yer almak için yeni yatırımlar yapmaktadır.

2019+

İlk Yurtdışı Oteli

Özyer Grup, çok beğenilen The Luxury Collection markasını Macaristan'da Matild Palace a Luxury Collection, Hotel adı ile açmak için Marriott International (NASDAQ: MAR) ile anlaşma imzaladı.
2020 yılının sonunda Macaristan'daki ilk The Luxury Collection oteli olarak açılmayı planlayan bu simgeleşmiş marka, Tuna Nehri üzerindeki Elizabeth Köprüsü'ndeki geçitte yer alan saray neo-barok tarzında yapılmış olan efsanevi Matild Palace 'da yer alacak. Hem Matild Palace hem de ikiz binası olan Klotild Palace İlk olarak 1899 ve 1902 yılları arasında Saxe-Coburg ve Gotha'nın Prensesi Klotild himayesinde, Macar-Alman mimar Kálmán Giergl'in yönteminde inşa edilmiştir. Hanedanlık tacının ikiz kopyaları binaların kulelerinde kendilerini göstermektedirler.
Hizmet verdiğimiz tüm sektörlerde, en yüksek kalite anlayışı ile beklentileri aşan sonuçlar üreterek, çalışanlarımızın ve müşterilerimizin memnuniyetine ve güvenine layık olmak.

Kurumsal değerleri ve kalite anlayışı rehberliğinde, hizmet verdiği sektörlerde müşterilerin ilk tercihi olmak ve bu durumun devamlılığını sağlamak.

  • Sürekli gelişimi benimseyerek yeni hedefler koymak.
  • Takım çalışması ve iletişimi en üst seviyede tutabilmek.
  • Toplumsal prensip ve sorumluluklarının bilincinde olmak.
  • En önemli kaynağın “insan kaynağı” olduğunu bilmek.
  • Çalışan memnuniyetini en üst seviyede tutabilmek.
  • Bu sayede yapılan işte, satışta ve satış sonrasında, maksimum kaliteyi yakalamak.
  • İç ve dış müşterilerin memnuniyetlerinin ve güvenlerinin sürekliliğini sağlamak.


"Sizin memnuniyetiniz bizim prestijimizdir."

Özyer Grup, kurucusu Ömer ÖZYER tarafından benimsenen “Sizin memnuniyetiniz bizim prestijimizdir.” sloganı ile başladığı yolculuğuna emin adımlarla devam etmektedir.

ÖZYER Grup ŞİRKETLERİ

HANEL Grup ŞİRKETLERİ

MELDEN Grup ŞİRKETLERİ

FABAY Grup ŞİRKETLERİ